اخبار مهمصندوق هاي جسورانه

حمایت مجلس از صندوق های سرمایه گذاری جسورانه

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به اینکه صندوق های سرمایه گذاری جسورانه (vc)از حمایت مجلس برخوردارند اعلام کرد: راهی به جز حمایت از شرکت های دانش بنیان در کشور نداریم و لازم است که این شرکت ها به شکلی قدرتمندانه از سوی دولت نیز حمایت شوند .
علی قربانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ، درباره عملکرد سازمان بورس در حمایت از شرکت های دانش بنیان گفت :حمایت از شرکت های دانش بنیان یکی از بندهای ۲۴ گانه اقتصاد مقاومتی است و حمایت بازار سرمایه از این شرکت ها که پایه واقتصاد آنها بر اساس دانش استوار است،قطعاً رشد و بهره وری در اقتصاد کشور را به همراه خواهد داشت.
وی افزود:در نتیجه این حمایت علاوه بر رشد عملکرد این شرکتها شاهد بالا رفتن راندمان اقتصادی کشور و در نهایت ایجاد اشتغال ، افزایش تولید و رونق اقتصادی خواهیم بود.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در مورد نقش صندوق های سرمایه گذاری جسورانه(vc) در بازار سرمایه تصریح کرد: صندوق سرمایه گذاری جسورانه کمک قابل توجهی به حوزه کار آفرینی بسیار کرده و از حمایت مجلس نیزبرخوردارند .
قربانی افزود: برای تداوم فعالیت این صندوق ها بایدحمایت لازم از آنها صورت گرفته و در کنار آن شرکت های دانش بنیان ، صادرات ، افزایش تولید و کاهش تعرفه ها پشت سر آنها قرار گیرند تا موجب بهره وری این صندوقها شده و سرمایه گذاری در این صندوقها برای سرمایه گذار مقرون به صرفه باشد .
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تاکید بر اینکه ما راهی به جز حمایت از شرکت های دانش بنیان در کشور نداریم تصریح کرد : لازم است که این شرکت ها به شکلی قدرتمندانه از سوی دولت نیز حمایت شوند .
عضو کمیسیون برنامه و بودجه، در مجلس شورای اسلامی درباره عملکرد بورس در حوزه ابزارهای نوین مالی نیز گفت : استفاده از این قبیل ابزارها نیازمند شفافیت است و نتیجه شفافیت انجام سرمایه گذاری های بیشتر در بورس است و در صورتی که از این ابزار به نحو بهتری استفاده شود موجب رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال خواهد شد.
گفتنی است تامین سرمایه آرمان با هدف جذب منابع مالی و به منظور سرمایه گذاری در طرح های مخاطره پذیر اقدام به پذیره نویسی صندوق سرمایه گذاری جسورانه توسعه فناوری آرمانی در هفته دوم شهریور ماه خواهد کرد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن