اخبار مهم

شکاف میان جمهوری خواهان بر سر ترامپ

بسیاری از نمایندگان حزب جمهوری‌خواه آمریکا از سیاست دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور ناراضی هستند. نخستین نامزدهای “ضدترامپ” این حزب در انتخابات آینده آمریکا اعلام کرده‌اند که از او حمایت نخواهند کرد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، مدتی طولانی با انتقادهای اعضا و طرفداران حزب جمهوری‌خواه آمریکا روبرو بود و اکنون بسیارند کسانی که در این حزب با سیاست‌های او مخالفند. برای این افراد ترامپ شخصیتی است که رفتارش را نمی‌توان از پیش حدس زد.

رسانه‌های آمریکا گزارش داده‌اند که بعضی از اعضای رهبری این حزب خود را برای انتخابات سال ۲۰۲۰ میلادی بدون حضور ترامپ آماده می‌کنند. به گزارش روزنامه آمریکایی “نیویورک تایمز” چندین نماینده آمادگی خود را برای نامزدی ریاست جمهوری به حامیان مالی حزب‌شان نیز اعلام کرده‌اند.

این اقدام اعضای رهبری حزب جمهوری‌خواه آمریکا به نظر غیرمعمول می‌آید. برای بسیاری از شهروندان آمریکا عجیب است که رئیس‌جمهورِ حزب خود را در دور بعدی انتخابات ریاست جمهوری پشتیبانی نکنند. به طور معمول اگر رئیس جمهوری در دور بعدی انتخابات پیروز شود، پس از دور دوم است که افراد دیگری در حزب خود را برای انتخابات کاندید می‌کنند.

بعضی رقبای آینده ترامپ در حزب جمهوری‌خواه

ترامپ تاکنون هیچ‌گاه نگفته که در دور بعدی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شرکت نمی‌کند. او همواره بر ادامه ریاست جمهوری خود تاکید دارد.  به گزارش “نیویورک تایمز” بسیاری از اعضای رهبری این حزب اعلام کرده‌اند که نامزدی ترامپ برای شرکت در انتخابات دور بعدی هنوز مشخص نیست و نامزدهای دیگری نیز هستند که علاقه به احراز این پست دارند.

سناتور جمهوری‌خواه جان مک کین، که یکی از سرسخت‌ترین مخالفان ترامپ است دلیل این اقدام اعضای رهبری حزب جمهوری‌خواه آمریکا را توضیح می‌دهد که آن‌ها “ضعف‌هایی در این رئیس جمهوری می‌بینند.”

یکی از رقبای آینده ترامپ را باید مایک پنس، معاون اول دونالد ترامپ دانست. او به شدت در این زمینه فعالیت می‌کند. بعضی از دوستان حزب جمهوری‌خواه آمریکا می‌گویند رفتار پنس چنان است که انگار او شش ماه پیش به عنوان معاون رئیس جمهوری انتخاب نشده، بلکه فردی است که خود را برای انتخابات آینده آمریکا آماده می‌کند.

چارلی دنت، نماینده ایالت پنسیلوانیا می‌گوید که چندین نماینده حزب جمهوری‌خواه آمریکا در مقابل پنس به راحتی در ارتباط با نامزدی او در انتخابات بعدی سخن می‌گویند.

چارلی دنت دلایل این نمایندگان را در پشتیبانی از پنس در انتخابات آینده آمریکا بسیار متنوع می‌داند و می‌گوید که دلایل ایدئولوژیک و هرج و مرجی که در اطراف ترامپ حاکم است در بوجود آمدن این تفکر بسیار موثر بوده‌اند.

البته بسیاری از این نامزدهای آینده به طور رسمی اعلام کرده‌اند در صورتی حاضر به نامزدی برای این پست خواهند شد، که ترامپ نخواهد در انتخابات آینده کاندید شود. اما بعضی دیگر چون جان کیسیک، فرماندار کنونی اوهایو، اعلام کرده که در انتخابات آینده حتی اگر ترامپ هم شرکت کند، حضور خواهد یافت.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن